Muzikál na londýskom West Ende, v ktorom Vanessa Williams stvárni šéfredaktorku časopisu Runway Mirandu Priestlyovú, bude mať premiéru na divadelných doskách v októbri 2024.

Nový muzikál s hudbou Eltona Johna, textami Shainy Taub a scenárom od Kate Wetherhead vychádza z rovnomenného románu Lauren Weisberger z roku 2003.

Režisérom a choreografom je Jerry Mitchell. Na Broadwayi, West Ende a do ďalších krajín priniesol niektoré z najznámejších muzikálov. Mitchell je tiež režisérom a choreografom muzikálu Kinky Boots, ktorý získal cenu Tony za najlepší muzikál. Medzi jeho ďalšie muzikálové počiny patria napríklad Legally Blonde, Pretty Woman a Hairspray.

O čom je muzikál Diabol nosí Pradu?

Čerstvá absolventka vysokej školy, ambiciózna novinárka Andy, získa prácu v prestížnom časopise Runway, kde pracuje pre najmocnejšiu a najdesivejšiu módnu ikonu – šéfredaktorku Mirandu Priestlyovú. Andy obetuje svoj osobný život, aby splnila Mirandine nesplniteľné požiadavky, a zisťuje, že ju zlákal očarujúci svet, ktorým kedysi opovrhovala. Ako ďaleko zájde, aby uspela… a oplatí sa jej zapredať dušu, aby získala to, po čom vždy túžila?

Kto účinkuje v muzikáli Diabol nosí Pradu?

Vanessa Williams ako Miranda Priestly, šéfredaktorka časopisu Runway

Foto: Matt Crocket

Legendárna filmová, televízna a divadelná herečka a speváčka je hlavnou hviezdou muzikálového spracovania slávneho filmu z roku 2006. Priestlyovú vo filme hrala Meryl Streep. V úlohe Mirandy bude Williamsovú alternovať Debbie Kurup.

Matt Henry ako Nigel, kreatívny riaditeľ časopisu

Henry má za sebou kritikmi oceňované divadelné predstavenia, okrem iného účinkoval v muzikáloch Saturday Night Fever, Avenue Q a The Drifters Girls. Vo filme si úlohu Nigela zahral Stanley Tucci.

Amy Di Bartolomeo ako Emily, Mirandina asistentka

Di Bartolomeo si zahrala vo muzikáloch Glory Ride, For Tonight, Light in the Piazza a ďalších. Vo filme stvárnila postavu Emily Blunt.

Georgie Buckland ako Andy, Mirandina nová asistentka

Diabol nosí Pradu je Bucklandovej debutom na West Ende. Medzi jej predchádzajúce úlohy patria okrem iného Shrek the Musical a Disneyho Bedknobs and Broomsticks. Anne Hathaway vo filme stvárnila Andy Sachsovú.

Rhys Whitfield ako Nate, Andyin priateľ

Whitfield už predtým na West Ende účinkoval okrem iného v inscenáciách Fantóm opery (The Phantom of The Opera), Summer and Smoke a Close To You. Adrian Grenier si vo filme zahral Natea.

James Darch ako novinár Christian

Darch je skúsený herec z West Endu, ktorý má na konte napríklad muzikály Mamma Mia, Wicked, ako aj mnohé televízne a filmové úlohy, napríklad v Netflix seriáli The Sandman.

Zvyšok hereckého ansámblu tvoria Akeem Ellis-Hyman, Christopher Parkinson, Ciro Lourencio Meulens, Eleanor Peach, Elishia Edwards, Elizabeth Fullalove, Ella Valentine, Ethan Le Phong (stvárňuje aj návrhára Jamesa Holta), Gabby Antrobus, Gabriel Mokake, Harriet Samuel-Gray, Jinny Gould, Jon Reynolds, Kayleigh Thadani (stvárňuje aj Jacqueline Follet), Liam Marcellino, Lloyd Davies, Luke Jackson, Maddy Ambus, Natasha Heyward, Olivia Saunders, Pamela Blair, Robertina Bonano, Robbie McMillan (stvárňuje aj Irva Ravitza), Samuel How, Selena Barron, Tara Yasmin a Theo Papoui.

Kde a kedy si môžete pozrieť muzikál Diabol nosí Pradu?

Muzikál The Devil Wears Prada sa bude hrať v divadle Dominion Theatre na londýnskom West Ende od 24. októbra 2024.

Lístky sú aktuálne k dispozícii na predstavenia do 31. mája 2025 na devilwearspradamusical.com. Časy predstavení sú od pondelka do soboty o 19:30 (večer) a v stredu a sobotu o 14:30 (matiné).